ZNAMENIA ZVEROKRUHU - KOZOROŽEC

 

Planéta Saturn učiteľská planéta a planéta dokonalej spravodlivosti. Kozorožce sú veľmi pracovitými ľuďmi, cieľavedomí, zodpovední, praktickí, skromní, ambiciózny. Verný priatelia ale nedobrí nepriatelia. Nadanie na organizačné schopnosti. Nemajú radi podriadene pozície. Dožívajú sa vysokého veku. V mladosti bývajú starí, ale v starobe mladí. 

 

Legenda o Kozorožcovi

Kozorožec predstavuje jednu z podôb Pana, gréckeho boha lesov, polí, stád a pastierov, ale súhvezdie bolo známe aj na Strednom východe Babylončanmi a Chaldejcami, ktorí mu hovorili kozia ryba. Pan svojím vzhľadom naháňal ľuďom strach a tak sa radšej sám túlal po lesoch, horách a údoliach. Mal rád hudbu, často hrával za jasných nocí nymfám do tanca. Ak sa ocitne niekto v noci v lese na osamelom mieste, často podlieha panickému strachu. Je to vraj strach, ktorým zaháňa Pan z lesa nevítaných návštevníkov. Na starých hviezdnych mapách býva súhvezdie vyobrazované v tvare kozorožca s rybím chvostom, hlavou a telom capa - v tejto nezvyčajne podobe je totiž zachytený v čase premeny, keď v dávnych dobách utekal po súši i vode pred obrom Tyfónom. Aj ďalší bohovia v snahe pred ním ujsť menili svoju podobu: Afrodita so synom sa zmenili na ryby, Zeus vzal na seba podobu barana, Héra sa premenila na bielu kravu a Artemis sa zase stala mačkou. Znamenie Kozorožca je spojené s láskou k zemi, lesom a vode.imgimgimg


2023

 


Počas roka navštívte častejšie miesta pri vode, rieky, vodopády, more, pomožu vám načerpať novú životnú energiu, zregenerujete sa. Očistné rituály sa naučte, zároveň ich robte častejšie v tomto roku. Majte na mysli svoje zdravie a robte potrebné kroky. Rozvíjajte intuíciu, hľadajte cestu duchovného rozvoja.

Načúvajte svojmu srdcu, budte úprimní voči sebe. Všetko čo sa vám udeje, deje sa pre vaše dobro a rozvoj vašej duše.Spoločenské podujatia, kde si zatancujete potešia, uvolnia myseľ. V pracovnej oblasti vyskytnu sa aj možnosti skočiť do neznámych vôd, bude na vás či sa odhodláte ísť aj cestou riskovania.Máte pred sebou tvorivý a plodný rok. Život je ako jazda na bicykli, aby sme si udržali rovnováhu, musíme byť stále v pohybe. Zláka vás zahraničie, učenie sa cudzieho jazyka. V tomto roku sa udejú vačšie zmeny vo vašom živote, doslova zmeny od základov. Nezaťažujte si myseľ starosťami, púštajte si slniečko do myšlienok, všetko sa krásne vyrieši, čaká vás zaujimavý rok.

Liečivý kameň Horský Krištálimgimgimg


2022

 


Vesmír vás zaplaví hojnosťou v tomto roku, staňte sa vnímavejší , aby ste si všimli tých požehnaní, ktoré sa prelínajú okolo vás. Dovoľte samy sebe prijímať veci s pokojom a chladnou mysľou tak ako prichádzajú. Mnoho ciest naplánujete, prídu aj neplánované. Hneď na začiatku roka naskočíte na vlak vezúci do nových projektov a plánov, nezastaví sa po celý rok . Možnosti , ktoré sa ponúknu dobre zvážte, zistite ako je na tom konkurencia.

Poučte sa z minulosti. Jarné mesiace vás zlákajú na aktivity spojené so zahraničím. Učenie trpezlivosti je nutné, vo všetkých oblastiach života. Júl ukonči určitú etapu života a súčasne začne novú. Nikdy nie sme príliš starý ma to, aby sme si vytýčili ďalší cieľ ako snívať nový sen. V auguste pocítite ako by ste išli s novými baterkami, šetrite si energiu aj na ďalšie mesiace. Októbrové dni zažijete naplnenie plánov, zavŕšenie snov. November prinesie do cesty zvláštneho muža, s ktorým zistíte , že mate veľa spoločného. Koniec roka si užijete intenzívne romantické chvíle.

Dbajte na svoju pokožku, rozmaznajte ju kvalitnými prípravkami. Smutné myšlienky pošlite preč, vyberte sa na prechádzky do prírody. Hlbšie dýchacie cvičenia pomôžu odolať stresu.

Liečivý kameň pre tento rok Fluorit, Aqua aura, Sodalitimgimgimg


2021

 


Pokojné nastavenie do myšlienok je dôležitou úlohou na tento rok. Plány nad ktorými už dlhšie zvažujete,  teraz sa pustíte do ich realizácii. Očakávajte zázračné napredovanie vašich vecí, vaše modlitby boli vypočuté. S trpezlivosťou a odvahou vykročte. Dve možnosti sa ponúknu v pracovnej oblasti, zvážte, ktorá je tá lepšia. Záväzky okolo nových dohôd radšej ešte zvážte. Cestovanie s rodinou vás zavedie na nové miesta. Záležitosti s nehnuteľnosťou vyriešite. Mnoho stretnutí absolvujete v tomto roku, aj pracovné aj rodinné. Jarné dni vás plne zamestnajú. Prídu aj nečakané správy, stresové situácie. Zdolanie prekážok je výzvou pre vás, výzvou pre sebazaprenie. Dôvod na prehodnotenie a popremýšľanie nad súvislosťami života sa nájde. Nové nadšenie k novému projektu nezapriete, s nadšením sa pustíte do realizácie. Nová pracovná príležitosť sa vyskytne, finančne lepšie ohodnotená, len zváženie či je to presne to po čom túžite. V láske a partnerstve treba opatrne zvažovať slová, hovorí sa slovom pohladíš, ale aj poraníš.


Vášmu zdraviu neprospievajú napäté situácie, práve pobyt v prírode je balzamom pre vaše vnútro, uvoľní napätie a stres. Masáž vonnými olejčekmi vzpruží unavené telo. Porozmýšľajte nad svojimi stravovacími návykmi, vzdelávanie v tejto oblasti sa stane prínosom.
Liečivý kameň pre tento rok je Opál a Turmalín

Afirmácia: S odvahou kráčam dopredu.


imgimgimg


2020

 


Výzvy, ktoré od začiatku roku sa krútia okolo vás, sú ako tajomstvo Pandorinej skrinky, niečo vo vás chce ju otvoriť a niečo vo vás ma opatrné nastavenie. Dobrá rada je nad zlato a vo vašom prípade v tomto roku to platí dvojnásobne. Vytúžené tehotenstvo počas tohto roku poteší. Záležitosti s nehnuteľnosťou vyriešite. Marcové stretnutie zanechá vo vás hlbšie pocity. Záležitosti právneho a úradného charakteru v jarných mesiacoch očakávajte. Máj prinesie možnosť polepšiť si radikálne po finančnej stránke, je na vás či chytíte príležitosť. Júlové dni sa ozbrojte trpezlivosťou , skúšky v rámci každodenných okolností. Nečakané veci priveje august a aj záležitosti s minulosti sa vrátia. Požehnané dni a situácie čakajte v septembri. Október spojený s rodinou a deťmi. Až keď máme deti, pochopíme koľko dlhujeme svojim rodičom. Novembrové počasie potlači na melancholické myšlienky, skúste hudbu, lieči. Radostné a šťastné prelínanie pocitov a emócií precítite v decembri a uvedomíte si, že šťastný je ten, kto našiel šťastie v rodine.


Ste hlboko spojený s prírodou, viac ako sa vám môže zdať, nastavte sa na vľúdnosť a ochranu k Zemi, na ktorej žijete. Hlbšie spojenie s prírodou precítite, ak prejdete po jej zákutiach. Korenie, alebo čajík z Pamajoránu posilní dýchacie orgány, upokojí nervovú sústavu, lieči tráviaci trakt. Pár kvapiek silice na vankúši navodí príjemný spánok.


Afirmácia: Pociťujem lásku, keď myslím na moju rodinu


imgimgimg


2019

 


Všetko čo sa deje okolo vás je ovplyvnené aj vašimi postojmi, zmeny, ktoré riešite si vyžiadajú hlbšiu analýzu, skôr ako sa pustite neznámou cestou. Všetci sme na jednej lodi a spolu plávame k brehom poznania, aj vám sa otvárajú možnosti vzdelávania, ktoré otvoria okno pre nové poznanie. Starosti prídu, aby vyskúšali vašu pripravenosť. Pomôžu úprimné objatia od blízkych. Snívanie je krásne, ale ešte krajšie keď sen uskutočnite, odhodlajte sa doviesť veci k naplneniu vášho sna. Slnečné dni prinesú viac optimizmu,  pookriatie a naštartovanie do nových projektov. Rodinné zázemie je základným pilierom, venujte mu viac lásky, pozornosti a času. Medziľudské vzťahy sú aj o odpúšťaní, veď odpustenie je najvyšší princíp lásky. Partnerské vzťahy majú svoje fázy, spoznávanie, romantika, plánovanie, ale aj odlišné názory, kde treba hľadať kompromisy. Bez kompromisov nie je cesta dopredu.
Dieťa je Boží dar, ďakujte za to, že ste vyvolencom stať sa rodičom. Pracovná oblasť v tomto roku, je o nových možnostiach pre vás, nové výzvy, ktoré si vyžiadajú vzdelávanie, odvahu a vnútornú silu ísť za prácou, ktorú môžete robiť srdcom. Zložitejšie situácie v oblasti financií a majetku, vytvorí občas rôzne pocity, hľadajte však cestu pravdy a lásky a pokory.

Pozor na chlad, prievan v tomto roku. Položte si otázku, či dostatočne robíte kroky pre svoje zdravie ak zaváhate pri tejto odpovedi, tak je čas zamerať sa viac na svoje zdravie. Občas čajík z kvetu Jazmínu vás uvoľní a správne zharmonizuje.

Afirmácia: Dnešný deň ma sprevádza láska


imgimgimg


2018

 


Hlbšia analýza svojho života počas roka povedie do rozvážnejších rozhodnutí. Nepoľavte, choďte neustále dopredu, priatelia sú pri vás a môžete sa o nich oprieť. Pre spokojnosť v domove urobte všetko, nezabudnite, že každý okamžik je dôležitý a nezabudnuteľný , vneste radosť do života svojich blízkych.


V oblasti lásky ste sa naučili isť svojou cestou, ale vyskúšajte v tomto roku viac vyletieť do oblakov a vidieť veci z nadhľadu. Láska k Bohu je najvyššie šťastie a potešenie, lebo Boh je láska. Čím viac dobrosrdečnosti človek má, tým má otvorenú cestu k ľudským srdciam. Dostane sa vám viac objatí, viac srdečnejšieho prostredia, milujúcu osobu ak nemáte vedľa seba , stretnete a otvoríte sa vzájomnému spolužitiu.


Plánované aj neplánované zmeny v pracovnej oblasti sa začnú hneď v prvej polovici roka. Tvrdá práca prináša úspech, vy viete tvrdo pracovať, už ste o tom presvedčili mnohých. Snívať je potrebné a na začiatku akéhokoľvek úspechu vždy je myšlienka. Peniaze sa prisypú, ale aj odsypú, vyskúšajte občas aj šťastenu v číslach pri tipovaní.  Tí čo pracujete v kolektíve dokážete  ľudí okolo seba motivovať, nadchnúť pre správny projekt, správnu vec. Všetko o čo sa vo svojom živote snažíme, je naším motorom, ktorý nás poháňa dopredu.


Zaostrite na umenie, je liekom aj pre vás.  Pozor si dajte na zápalové procesy , nepodceňujte ani malé problémy. Lipový čaj keď popíjame robíme si prevencia proti prechladnutiu, posilňuje obranyschopnosť organizmu, pomáha vyplaviť škodlivé látky z tela, pomáha i pri črevných ťažkostiach, pôsobí proti nespavosti, nervozite.
Noste liečivý kameň Sokolie oko.imgimgimg


2017

 


Plány, ktoré ste si predsavzali v minulom roku s odvahou dotiahnete, zavŕšite, ale skúste popracovať na prilákaní si svojho šťastia, za kým kráča šťastie, za tým i ľudia pôjdu. Mnoho odhodlania máte v sebe, povedie vás dopredu. Pozor na medziľudské vzťahy, sú pred vami komplikovanejšie situácie, nastavte sa tak, že najprv si vypočujete obidve strany a potom ku tomu nájdete svoj vnútorný postoj. Držte sa hesla :,, Za chrbtom nehaň, čo do očí chváliš.´´

Rodina je symbolom spojenia, snažte sa držať rodinu pokope, aj keď si to vyžiada viacej odriekania, alebo obetovania. Liečením svojho vnútorného nastavenia pozitívne ovplyvníte celý ,,Rod.´´ Partnerské veci, ktoré ste si v minulosti nedoriešili, vás teraz dobehnú. Viacej priateľských stretnutí sa uskutoční, čo optimisticky nastaví vašu myseľ. Množstvo lásky v duši ukazuje cestu k ľuďom, láska je v človeku zakorenená.

V pracovnom svete sa presadíte svedomitou prácou, nebojte sa ukázať čo vo vás je. Osvietia vás mnohé dobré nápady, podáte zlepšovacie návrhy, vedecky pracujúci nájdete nové objavy. Pokoj nech je váš kamarát po celý rok, viete sami, že za hnevom ľútosť chodí. Rozpracujte si ciele, nájdete správne smerovanie. Váš účet v banke získa plusové čísla, ovšem ak sa nenecháte zlákať na zbytočné výdaje. Oddychujte na brehu mora, rybníka, jazera, staňte sa rybárom. Viacej sa sústreďte na posilnenie cievneho sýtemu a pozor na kolená.
Vôňa ostružiny vás ochráni na tento rok.imgimgimg


2016

 

Nenechajte s a znechutiť hneď na začiatku roka neústretovými ľuďmi. Viacej cestovanie vám ide na tento rok. V rodine občas vyvstane ohnivejšia situácia, aj medzi partnermi, ale ak v srdci je dosť lásky, tak je aj dosť pochopenia. Rodia sa viaceré zmeny, ktoré môžu priniesť do rodiny mnoho zmien. Citlivejším prístupom ku svojmu partnerovi dosiahnete oveľa viacej ako prísnym a direktívnym postojom. Dôvoď na hádku sa nájde, ale aj dôvod na radosť , bude len na vás čo budete uprednostňovať. Prídu do rodiny aj nečakane situácie, ale dôležité je, aby ste sa dokázali vnútorne nastaviť na prijatie nečakaných okolností. Láska kvitne v každom veku, len sa netreba uzatvárať, ale viacej otvoriť novým výzvam života. ..Vtedy zapáľ svetlo, keď je tma a vtedy čiň dobre, keď je tomu čas.´´

Požehnanie v pracovnej oblasti budete mať v tomto roku, dokážete v správnom čase obetovať čo je potrebné. Pracovné cesty prinesú svoje dobre ovocie. S viacerými ľuďmi v pracovnej oblasti sa spriatelíte, do budúcna nájdete možnosť na spoluprácu. Peniaze aj na exotickejšie dovolenky sa nájdu. Obzvlášť si dajte záležať pri podpisovaní právnych, alebo pracovných zmlúv, od sledujte znenie a celý obsah dokumentov.

Prepojenie s prírodou bude kozorožcov liečiť. Vnímajte stromy, vtáky, kvety, nájdete to čo si pýta vaša duša. Pitný režim je treba počas celého roka sledovať, dávať pozor v tomto roku viacej na močové cesty. Zlatobyľ lekárska je rastlinka, ktorou by ste sa mali viacej tento rok s kamarátiť.
Obklopte sa vôňou mimózy..


imgimgimg


2015

 

Nedostatok lásky blokuje energiu viacej než si to vieme predstaviť. Láska, viera, nádej a modlitba urýchľujú uzdravovanie. Záleží len na tom ako v tomto roku vykročíte, vykročte tou správnou nohou. Prvé mesiace v roku budú o komunikácii, o informáciách a rozhodovaniach. Apríl prinesie novú energiu, nový vietor do plachiet pre vaše plány. Máj prinesie cestovanie, jún lásku. Koniec leta buďte opatrný na medziľudské vzťahy a intrigy. Jeseň odkryje rôzne tajomstvá.

Partnerstvá majú na tento rok svoje svetlé a slnečné chvíle, ale pozor môžu prísť nahlodávania, pokušenia, nedorozumenia. Ustojíte ak obetavejším spôsobom budete pristupovať k rodinnému a partnerskému spolužitiu. Pohladenie má silné vyžarovanie, obzvlášť pohladenie s láskou, na to treba myslieť. Vo viacerých rodinách sa môžu rozozvučať svadobné zvony.

Ak chcete mať nepriateľov, požičajte peniaze, ak nechcete mať, tak tento rok radšej nikomu nepožičiavajte. Vaša pracovitosť a zanietenosť bude tento rok bohato odmenená. Pozorujte častejšie zapadajúce slnko, noste pri sebe a prikladajte si liečivé kamene ako jantár, citrín, žltý jaspis, zlatý topás, kvôli tomu, aby ste si posilnili 3. čakru- solar plexus  a orgány ktoré patria ku tejto čakre. Občas sa stretnite so svojimi priateľmi a otvorte si fľašu dobrého vínka, bude to pre vás tiež liečivý relax. Nie je dôležité, čo robíme, ale koľko lásky do svojej činnosti vložíme. Robte veci s  lásko .


imgimgimg


2014

 

Verte, že ústa majú svoje ovocie, z tých istých úst môže vychádzať dobré ovocie aj zlé ovocie, preto počas roka zvoľte kontrolu. Nepriateľsky nastavené okolnosti prekonáte bystrosťou. Plány a projekty sa vydaria. Pozor na konkurenciu nespí, ale spriada plány.
Usilovnou prácou budete dosahovať úspech. Priateľsky naklonený ľudia budú stať pri vás. Spoločné plány v partnerských vzťahoch sa podaria naplniť. Život prinesie aj nové situácie, s ktorými nebudete mať skúsenosti. Život naučí. Ženy buďte jemné a zvodné a muži buďte galantní. Spoločné romantické chvíle si vychutnáte častejšie.
Pozitívny vývoj v oblasti peňazí očakávajte postupne. Prekontrolovať treba častejšie svoje plusy a mínusy. Myslite aj na rezervy na nečakané výdavky, ktoré prídu v tomto roku. Viaceré kroky pre zdravie je potrebné počas roka robiť, vyhýbajte sa zlostným reakciám, lebo zlosť zaslepí rozum. Nájdite uvoľňujúce techniky na odbúranie stresu. Počas roka povzbudzujte svojich priateľov, budú to potrebovať, slovom dokážeme pohladiť, ale aj poraniť.


imgimgimg


2013

 

Zavalení mnohými povinnosťami budete po celý rok, preto si hľadajte čas na koníčky, ktoré dokážu nastaviť vo vás stav harmonizácie vnútra. Tento rok sa nebudete nudiť. Nespokojnosť vytvorí vo vás nutnosť urobiť zmeny od základov a naplnenie snov sa môže v jarných mesiacoch stať skutočnosťou. Úspešné kroky v práci prinesú radosť z dobre vykonaného diela. Júl si radšej o dýchnite a venujte sa relaxu, aby ste predišli zdravotným problémom a načerpali nové sily na ďalšie hektické a tvorivou pracou naplnené mesiace. Novembrové dni a počasie môže vo vás vytvoriť melanchóliu, skúste navštevovať viacej spoločenské podujatia, alebo siahnite po dobrej knihe. December prináša nové počatia, nové prírastky do rodiny. Vôbec sa nemusíte obávať tohto roku, dôležite je, aby ste našli sami v sebe vnútorný stav pokoj a harmónie a všetko sa posunie tým správnym smerom.


imgimgimg


2012

 

Začiatok roka prináša rôzne druhy problémov, buďte opatrní aj keď ste niektoré po riešili, na chvíľu ostane pokoj, ale je to skôr pokoj pred búrkou, lebo znovu sa vrátia. Riešenie je na dlhší čas, preto bude potrebná hlavne trpezlivosť, ktorej sa budete mať učiť tento rok. V partnerských vzťahoch budete kreatívny a veľmi snaživý, tento rok si môžete užiť krásne situácie so svojím partnerom. Kto hľadá lásku tento rok bude štedrý ku vám, prinesie do cesty nové možnosti na romantické a vášnivé vzťahy. V pracovnej oblasti sa vaše dlhodobé sny môžu stať skutočnosťou. Mnoho energii na prácu. Tvorivý proces bude z vášho pracovného nasadenia prinášať aj bohatú úrodu. Zrodia sa vo vás nové nápady, prinesú nové finančné prostriedky. Zasadíte aj semena na dlhodobé plány.

Upravte si spánok, lebo bez dobrého spánku telo bude oslabené. Pozor na chrbticu , kosti a kĺbový aparát. Nezanedbajte aj krvotvorbu, snažte sa ju posilňovať pitím správnych čajíkov a upravením stravy. Stavy nášho vnútra sú dôležité, v kom je pokoj, šíri pokoj okolo seba, v kom je nepokoj, šíri nepokoj okolo seba. Odhodlajte sa viacej vnášať svetlo do každého tmavého kúta a rozdávajte lásku okolo seba.


imgimgimg


2011

 

Novo vytýčene ciele vás budú nútiť kráčať s veľkou trpezlivosťou, aby ste preverili sami svoje schopnosti, isť aj do nových životných lekcii. Krásu prežitého okamžiku môžete ovplyvniť ak ho budete vnímať srdcom a tu neopakovateľnú energiu si zafixujete na dlho v pamäti . Čas si vyhraďte pre svoje deti častejšie , lebo tie chvíle, ktoré s nimi strávite sa do budúcna už nikdy nezopakujú, nenechajte si ujsť tie okamžiky, keď rodič a dieťa spoločne nadväzujú okrem, rodičovských aj priateľské pozície. Ponorenie sa do vlastnej bolesti nedovolí vidieť to čo sa v okolí odohráva. Nestavajte sa chrbtom ku svojmu šťastiu v láske, len preto, že sa vyvinie trochu impulzívna situácia medzi vami a partnerom. Ak sa prekonajú nástrahy, ktoré môžu byť, len ako by skúškou pre partnersky vzťah , verte , že môžete neskôr zakotviť v krásnom stabilnom vzťahu, plnom rodinnej pohody . Nech múdrosť a harmónia náplni vašu myseľ, po cely rok , aby sa impulzy s pracovného tlaku neprekĺzli do niečoho čo bude ťažko zastaviteľné. Uhaste oheň v zárodku, lebo plamene môžu spáliť to čo ste tvrdo budovali. Nepodľahnite pocitu zmanipulovať veci, bolo by to len na krátky čas riešenie a nemalo by pevný základ. V súdržnosti a spolupráci hľadajte možnosti. Pracovné tempo bude vysoké, ale vy ho zvládnete. Budú ľudia , ktorí vždy v čas podajú pomocnú ruku. Núkať sa bude aj práca s takého faxu v akom ste ešte nepracovali, nebojte sa isť do toho, boli by to cenné lekcie, svojou húževnatosťou by ste to zvládli. Dostanete sa do kolektívu, ktorý vás podrží.
Nezodpovedné kroky vo svojom životnom štýle sa môžu odraziť na zdravotnom stave. Žalúdok si hovorí :,,pomenej hádž do mňa, nestíham spracúvať tak ako ty chceš.´´ Tráviaci systém ma svoj proces, niekedy sa ho nevyplatí zrýchľovať, lebo potom sú nežiaduce účinky Ak nepodniknete , kroky ku náprave budete musieť potom osloviť viacej odborníkov, aby zdravie zreparovali Životne pocity zodpovednosti sú vo vás hlboko zakódované, no napriek tomu hľadajte viacej zábavy, viacej uvoľnenia.


img


späť