ZNAMENIA ZVEROKRUHU - BÝK

 

Planéta Venuša vládne tomuto znameniu. Planéta krásy a pôvabu, harmónia, umeleckého nadania. Býci majú radi príjemné stránky života a ich energia sa sústreďuje na získavanie majetku a financií. Ocenia umenie. Stabilita, spoľahlivosť, tvrdohlavosť, materializmus, pohodlnosť, žiarlivosť, praktickosť, stálosť, vytrvalosť, pracovitosť. Budovatelia so zmyslom plánovania. Oddaný svojím priateľom.

 

Legenda o Býkovi

Zeusovi sa páčila krásna dievčina Europa. Zeus sa premenil na bieleho býka, aby k sebe prilákal príťažlivú Európu. Zamiešal sa do kráľovských stád. Európa si mladého krotkého býka čoskoro obľúbila. Raz keď se krásavica priblížila ku krotkému zvieraťu, Zeus ji odniesol na Krétu, kde se s ňou miloval. Potom mali spolu troch synov, volali sa Minóos, Rhadamanthis a Sarpedon. Preto sa o Býkoch, hovorí, že sice vypadajú kľudne, ale sú pripravení dostať všetko čo chcú.imgimgimg


2023

 Počas celého roka vysielajte na energiách umenia, vaša planéta Venuša otvorí v tomto roku pre vás bohatú náruč talentu a možností. Lepšie spoznáte samy seba cez kreatívne a umelecké aktivity. Skrášlite si svoj domov, potešíte seba aj svoju rodinu. Minulosť nechajte odisť, uzatvorte staré veci, aby sa otvorili dvere pre nové príležitosti. Vesmír má svoj tanec a skúste si s nim zatancovať. Sila pozitívných myšlienok pritiahne šťastné okolnosti do vášho života. Hlavu máte plnú tvorivých myšlienok, skúste miektoré zrealizovať. Rodina je pre vás velmi doležitá, venujte sa svojim blizským a častejšie im prejavte lásku. Domov je pevný bod, ktorý je pre vás základom. Na kúpu nehnutelnosti je vhodný čas. Príležitosti polepšiť svoju finančnu oblasť sa vám ponúknu, bude na vás či vykročíte v ústrety.

Náladovosť lepšie zvládnete v prírode, alebo v záhrade plnej kvetov. Tešte sa z maličkostí stanú sa pre vás požehnaním. Buďte ako lukostrelec, ktorý zameria svoje myšlienky na cieľ, aj vy sa zamerajte so sustredenou mysľou na svoje plány a cieľe. Máte svoju húževnatú povahu, v mnohých situáciach ju využijete. Vaše dlane vedia pohladiť, častejšie pohlaďte svojích blízskych. Dobré vibrácie na počatie potomka pre toto znamenie je v tomto roku.

Liečivý kameň Onyx
imgimgimg


2022

 S láskou, kráčajte celý rok. Tvorivých nápadov máte plnú hlavu, nenechajte sa znechutiť negatívne nastavenými ľuďmi. Môžete očakávať aj tehotenstvo v rodine. Cestovanie prináša nové uhly pohľadu, hlavne zvláštna cesta okolo marca a apríla je pre vás novým prínosom.

Jarné dni ukážu akých máte priateľov, vo viacerých situáciách ich poprosíte o pomoc a radu. Ukáže sa ich ochota. Leto si užijete, nájdete zaujímavé plány a projekty, do ktorých sa pustíte s elánom. Pozitívne napredovanie nastane vo veci súvisiacej s nehnuteľnosťou. Spoločenské podujatia otvoria možnosti na zoznámenie sa s novými zaujímavými ľuďmi. Občas precítite tichú radosť zo života. Na ramená si naložíte mnoho, unesiete, ale nejdite do extrémov. Ste pracovití. December prinesie plody vašej snahy.

Žlčník podporte Čakankou, pomôže aj Púpava lekárska. Stresujúce situácie hlbšie pre dýchajte, kvety, stromy prinesú úľavu. Doprajte si tento rok viac dovolenkových dní relaxovať. Zaslúžite si oddych. Viete oceniť pot iných, viete, že keď niekto sedí v tieni stromu, sedí tam len preto , že kedysi ho niekto zasadil.

Liečivý kameň pre tento rok sa ukazuje Zlato, Unakit, Labradoritimgimgimg


2021

 Tento rok si doprajte viac oddychu a relaxu ako po iné roky. Posilnite si svoje vnútorné dieťa, aby ste precítili optimizmus a občas sa vrátili do tých dni vášho života, keď ste boli šťastný. Hovorí sa, že so zlou náladou sa starne veľmi rýchlo, pustite si veselšiu hudbu. Financie prídu v tomto roku cez rôzne plány a projekty, ktoré sa postupne ukážu. Natrafíte aj na falošných kamarátov, opatrnosť je určite v tomto roku na mieste. Prvý štvrť rok vám prinesie mnohé požehnania, ďakujte. Cez letné mesiace prelínajú sa okolnosti spojené s emóciami, hlavne v spojitosti s majetkovými a finančnými záležitosťami. Osudové stretnutia v druhej polovici roka. Žiarlivosť v partnerstve, ale aj na pracovisku môže spôsobiť zmeny, ktoré nečakáte. Smutným myšlienkam nedovoľte dlho panovať vo vašej hlave, zamerajte pozornosť na svoje sebavedomie, je to stav mysle a uvedomenie si vlastnej hodnoty. Vrátia sa ľudia z vášho detstva, s ktorými ste neboli v kontakte. Rodinné oslavy vás viac unavia ako práca.


Začínajte deň tým, že sa uvoľnite a nastavíte na úsmev. Častejšie aktivity v prírode a  vo vašej záhrade urobia zázraky s vašou náladou a zdravím. Ako žijeme sa nám odráža na našom fyzickom tele, zvláštnu pozornosť venujte močovým cestám. Vnútorný pocit spokojnosti naštartuje liečivý proces v organizme.
Liečivý kameň pre tento rok Beryl a Turmalín

Afirmácia: Požehnanie, ktoré prežívam mi dovoľuje uvoľniť moje prirodzene schopnosti.imgimgimg


2020

 Záväzky a dohody treba dodržať, minulosť sa viacerým vráti, u každého z iného dôvodu, podľa toho ako ste siali svoje postoje a rozhodnutia. Preskúšajú sa priateľstvá, priateľ sa ti pozerá do očí, nepriateľ na nohy. Jarné mesiace prinesú viac slniečka do vašich aktivít a šťastie si udržíte aj v letnom období. Polepší sa finančná a majetková oblasť. Peniaze v tomto roku nepožičiavajte, ak chcete pomôcť dajte dar, ktorý viete, že vám nebude chýbať. Júnové dni príde správa, ktorá je dôležitá a od nej sa odvinú ďalšie veci. Opatrnejšie kroky zvoľte v júli, zbytočne neriskujte. Láska a partnerské vzťahy najintenzívnejšie prežívať v auguste až do konca roka. Láska má nekonečné množstvo stupníc a každý z nás žije na inom stupni. Občasné melancholické pocity skúste rýchlejšie spracovať. U niektorých aj svadobné zvony krásne zazvonia, požehnanie na tehotenstvo do rodín.


Nezabudnite, že láska je množstvo prejavených „áno“, vymedzujúcich život medzi množstvom „nie.“ Podozrenie je narúšanie dôvery, radšej sa úprimne porozprávajte, žiarlivosť je červotočom v strome lásky.


Odbúravajte častejšie stresové situácie pobytom v prírode, vyhľadajte možnosť pracovať v záhradke. Neodbúraný stres sa môže ozývať cez žlčník. Dbajte na to, aby váš život bol v tomto roku viac o tvorivom relaxe, prinesie radosť. Vyskúšajte príjemnú chuť čaju zo šípok, Silná podpora imunity, ochraňujú bunky, detoxikujú celý organizmus, Podporujú a prečisťujú trávenie, majú močopudné účinky a podporujú aj pečeň.

Afirmácia: Moje srdce je plné lásky a pochopenia.imgimgimg


2019

 


Po čas celého roka vaša predstavivosť sa zlepší, je dôležitá. Hľadanie nových vedomosti nadchne. Medziľudské vzťahy sa možno občas vám vymknú z pod kontroly, hľadajte pokojné a diplomatické riešenia. Snažte sa nepohoršovať, cesta chápania umožní nedorozumenie premeniť na priateľskú atmosféru. Partnerské spolužitie občas naruší žiarlivosť, z vašej strany sa jej radšej vyvarujte. Cez koníčky nájdete cestu na spoznanie nových lások. Postupné spoznávanie cez spoločné záujmy viac otvorí aj srdiečko. Život bez lásky je ako prameň, ktorý vysychá v púšti, pretože nenašiel cestu k moru. Otvárajú sa možnosti meniť bydlisko. V pracovných veciach ak sa občas niečo nevydarí , berte ako novú príležitosť začať odznovu o čosi múdrejšie. Viacej nadšenia vložte do pracovných aktivít, človeka poháňa viac optimistická myseľ. Dajte, ale pozor, aby neunikla podstata. Záväzky naplníte, síce občas príde kopa nervóznych situácií. Pre dýchajte a sadnite si častejšie do tieňa stromov, prelieči vás, nastaví myšlienkový svet na správne odpovede.

Ak chceme porozumieť vášmu zdraviu , musíte sa pozrieť hlbšie do podstaty vášho tela. Viac sa môže hlásiť cievny systém, tlak, žily, ale nezanedbávajte pitný režim, aby sa dostatočnej miere prečisťovali močové cesty, Vyskúšajte do stravy zaradiť pohánku, Aróniu čiernoplodú. Prevencia je dôležitá predchádza možným problémom.

Afirmácia: Pane urob ma nástrojom Tvojho mieru.imgimgimg


2018

 


Nezabudnuteľné chvíle zažijete na oslavách, ktorých sa viacej tento rok zúčastníte. Rozhodovať sa či pôjdete, alebo nie, nechajte aj na partnera, spoločne naplánované dajú väčšiu spolupatričnosť a súzvuk do vzájomného vzťahu. Rovina poznania mystických vecí sa pred vami otvára. Naučíte sa viac počúvať vnútorný hlas, keď precítite šťastie, aj keď vnútri precítite boľavejšie nastavenie, najdôležitejšie je, že si svoje srdce naplníte láskou. Neohradzujte sa plotom, ohradzujte sa priateľmi. 


Partnerský život ovplyvnia mnohé rozhodnutia.  Skúste tento rok viac pred všetkým uprednostniť lásku, volanie svojho srdca. Každý z nás má dve možnosti, buď sme plní strachu, alebo plní lásky, Či muži a či ženy v tomto znamení prioritu si dajte dbať na rodinu a partnerstvo. Tento krát nech nevelí hlava, ale city. Hneď január nastaví možnosti učiť sa láske v každom veku, marec a apríl s novými vibráciami otvorí dvere zoznámeniam, pre tých čo hľadajú lásku. Tento rok sa dostanete do siete lásky. Máj priveje viacej rodinných aktivít.


Nedoriešené finančné záväzky potrápia, výdavky sa navýšia viac ako ste očakávali. Pracovné aktivity hneď od začiatku roku sa viac navýšia. Možnosť chytiť sa dobrých príležitostí prináša máj , jún, júl, august a začiatok septembra. Na cestovanie máte tento rok otvorené dvere, už len na vás, kam to rozpočet dovolí.


Viac dbajte na detoxikáciu a zvýšte občas pitný režim. Dbajte na pravidelnú stravu, citlivejšie môžu byt tráviace ústrojenstva. Jedzte vždy v pokoji, keď ste nervózny, radšej nejedzte. Pite čajík z Medovky, upokojuje celý organizmus a navodzuje lepši spánok, pôsobí sedatívne a uvoľňuje nervovú sústavu. Noste liečivý kameň Serpentín.imgimgimg


2017

 


Odhodlanie a nastavenie v sebe ostražitejším spôsobom vo všetkých veciach čo život ponúka tento rok, je správne rozhodnutie. Najprv si od sledujte v tichu situáciu a potom učiňte rozhodnutia. Strážte si svoje, opatrnosť na zlodejov, na nečakané výdavky. Zmyselnejším spôsobom sa naučte vychutnávať život. Viacej sa otvára pól ženskej energii, romantický myšlienkový svet. Naučte sa rozlíšiť medzi skutočnou láskou a túžbou. Pokúste sa pre svojich blízkych ísť viac v ústrety. Do rodín nové potomstvo sa hlási, ďakujte za požehnanie pre Rod z hora.

Po celý rok volanie diaľok a cestovanie bude aktuálnejšie. Zrealizujete cesty do diaľok, ale vnútorne duchovné cestovanie tiež vás osloví. Máte právo vedieť všetky súvislosti, no posúdenie je na vašom zvážení. Pripravte sa na to, že veci môžu mať dve strany mince .
Tento rok hľadajte zosúladenie duchovného sveta s materiálnym. V tých, čo potrebujú si kúpiť nehnuteľnosť, sa objaví nepokoj, práve preto , aby ste si našli svoje miesto kde sa usadíte. Vo svojom vnútornom svete pocítite túžbu založiť svoj domov. Nebráňte sa zodpovednosti, je to správna cesta rozvoja. Financie môžu spôsobiť viac nervozity, ale vy sa vynájdete, máte v sebe tvorivého ducha.

Pravidelným posilňovaním imunity vaše zdravie je chránené, viac sa v tomto roku zamerajte na chrbticu. Stravovacie a pohybové návyky majú priame pôsobenie na srdcovocievny systém. Matka Príroda vám pomôže a nastaví liečenie , ale je potrebné vybrať sa za ňou.
Vôňa ruže vás ochráni na tento rok.imgimgimg


2016

 

Dôležité je v správnom čase zistiť, čo kto vo vašej rodine potrebuje a byť na blízku, obetovanie s láskou pre blízkych je zákonom ľudskosti. Láska má mnoho podôb a jedna je aj obetovanie sa pre blízku osobu, je to skúška lásky, či dokážete nájsť v sebe tú obetavú stránku svojho ,,Ja.´´ Naučte sa mať hlavu hore a pozerať viacej do vyšších sfér, každý je tu len na návšteve a nevieme, kedy dostaneme pozvánku do neba. Letné mesiace prinesú impulzívnejšie situácie. Máte mnoho snov a túžob, a práve tento rok umožní vám nájsť cestu ako si naplníte svoje sny a túžby. Občas pozorujte hviezdy na nebi a keď bude padať hviezda zaželajte sebe a svojim blízkym pozitívne želania. Nehovorte ľudom okolo seba, čo chcete urobiť, ale to urobte. Nájdite v sebe odvahu nasledovať srdce a vlastnú intuíciu. Snažte sa ľuďom vo svojom okolí nechať ich vlastný priestor, aby mali pocit vlastnej identity, ocenia to. 

V pracovnej a kariérnej oblasti budete potrebovať pomoc od inej osoby. Dokážete ustať aj dve pracovné pozície. Novú pracovnú ponuku prinesie mladší muž, zvážte jeho ponuku. Finančná stránka sa ustabilizuje a budete mať aj na dobrú dovolenku.

Kopa koníčkov, ktoré vám budú robiť radosť, nastavia vnútorný stav liečenia. Nájdite si čas pozrieť sa hlbšie do seba, dodá to správny postoj k životu. Snažte sa viacej posilňovať svoj cievny a nervový systém, bude to správny preventívny krok. Do stravy si zaraďte častejšie mak a lanové semienka.
Obklopte sa vôňou ruží.


imgimgimg


2015

 

Skúsenosti, ktoré ste nadobudli vo svojom živote sa vám v tomto roku zídu. Plány a projekty , ktoré už máte v hlave pripravené sa podaria naplniť aj keď bude potrebné sa vrátiť ešte do minulosti a s ľuďmi čo sú zainteresovaní do plánov si niečo ujasniť. Nestavajte sa dominantne a neústupčivo v medziľudských vzťahoch, lebo si narobíte viacej škody ako osohu.

Vaša patrónka Venuša bude držať nad vami ochrannú ruku a prinesie viacej romantických chvíľ, ak sa otvoríte a stotožnite sa s návalom emócií lásky. Máte na dosah ruky, aby vaše rodinné zázemie bolo prístavom pre vás aj pre partnera , je potrebné hľadať nové cesty porozumenia. Do rodiny prírastok poteší mnohých.

Kamenistá cesta je niekedy preto, aby ste si zaistili pevnejšiu pôdu pod nohami, úspešné napredovanie v práci a prínos lepšieho miesta ak ste nezaháľali a učili ste sa niečo nové, to vám umožni postupovať.

Výherná štafeta tých čo v minulom roku vyhrali, môžu skúsiť šťastie aj v tomto roku. Zmeny okolo vás môžu negatívnejšie pôsobiť na zdravie, naučte sa prijímať veci tak ako idú. Spokojnosť v človeku sa bude šíriť na okolo, ale pozor platí to aj opačne.


imgimgimg


2014

 

Silné predsavzatia sú dobré, ale netreba zabúdať, že sú aj Božie plány a ak sú naše plány nie v súlade s Božími , treba sa naučiť prijať s pokorou a pozmeniť plány. Naučte sa byť flexibilný, tento rok vás postaví do pozoru, ak nenájdete rýchle riešenia. Stretnete ľudí, ktorí budú úspešní a pokúsia sa pre vás byť nápomocní. Projekty sa vydaria.
Láska je silný cit a môže s vami urobiť zázraky, nebráňte sa otvoriť , lebo len otvorenosťou si získate svoju polovičku. Podujatiam spoločenského charakteru sa otvoria dvere a nebudú mať konca po celý rok. Nakúpte si oblečenie, v ktorom sa budete dobre cítiť v spoločnosti. Naplnia sa sny aj tím, ktorí chcú dovolenkovať v exotických krajinách.
Financie možno nepritečú tak ako by ste si predstavovali, ale za to v iných oblastiach života postúpite. Pre vás tento rok bude aktuálne príslovie, že sladšie je dať ako brať. Cesty do prírody nech sú vám rozhodne častejším koníčkom, ako iné činnosti, predídete zdravotným problémom.
Dbajte na to, aby váš život bol v tomto roku naplnený učením, síce sa učíme na vlastných chybách, ale vy sa učte na chybách iných.


imgimgimg


2013

 

Prekvapujúce situácie si v tento rok nájdu čas na vás, preto buďte v strehu pripravení na rôzne nečakané zvraty. Kto má chaos tak sa vytvorí ešte väčší, preto sa  snažte veci si urovnávať za čerstva. Rozhodnutia ohľadom nehnuteľnosti vás čakajú, sú to dôležite rozhodnutia, preto treba veci hlbšie zvážiť a vidieť viacej súvislostí. Máte mnoho plánov, sú dobré a preto s trpezlivosťou kráčajte a naplníte ich. Niektoré plány si vyžadujú spoluprácu so spoľahlivými partnermi. V marci si dajte pozor na medziľudské vzťahy a odlišné názory. Júl vám môže priniesť právne veci, ktoré treba opatrnejšie riešiť. Druhá polovica roka prinesie úspešné napredovanie a finančné polepšenie. Partnerským vzťahom a láske bude priať mesiac máj, jún, september, november a december. Láska a radosť vo vás ukáže cestu ku iným ľuďom.


imgimgimg


2012

 

Správne rozhodnutia hneď na začiatku roku, vás dokážu posunúť do nových projektov, na ktoré budete mať mnoho energie, Chyťte sa príležitosti a neodkladajte nič na zajtra, čo budete môcť urobiť dnes. Viacej rodinnej atmosféry prežijete, bude priať rodinným oslavám, svadby, krstiny. Záležitosti s deťmi budú napĺňať viacej váš harmonogram ako po iné roky, čo je len dobré pre spolupatričnosť rodiny. Stretnete nových ľudí, s ktorými si radi posedíte a zabavíte sa častejšie pri zaujímavých debatách. Cely rok sa bude niesť viacej o emóciách , vášni, láske, vzťahoch. V pracovnej a finančnej oblasti budete zvádzať svoj boj, stanete sa víťazi ak vytrváte na svojom mieste. Vaše ruky ak sa pridajú k akej koľ vek práci dokážete ju urobiť na výbornú. Môžete pomôcť mnohým ľudom, ktorí sa na vás v tomto roku budú obracať.

Správnymi telesnými aktivitami si pripravíte telo , šport, tanec, treba dbať na posilnenie krvotvorby a pozor na psychické vyčerpanie. Naučte sa milovať pravdu a hľadať pravdivé poznania aj keď niekedy práve ta pravda nie je príjemná.


imgimgimg


2011

 

Ľudia v tomto znamení budú, mať v sebe obavy, strach a bloky, doslova nerozhodnosť a váhanie. Bude ich trápiť aj dilema ukončiť nefunkčný a nevyhovujúci záväzok . Rozhodnúť sa budú musieť. Zvažovanie medzi návratom do minulosti , alebo sa vydať novou cestou vo vás navodí spomienky. Pomoc a odpovede hľadajte sami v sebe. Nájdete veľa nových nápadov a nových inšpirácii no nedovoľte, aby zvíťazil strach, ten je najväčší nepriateľ, najväčší blokátor, spôsobuje ochorenie tela aj duše. Staré bloky treba odstrániť a očistiť, aby ste mohli vykročiť dopredu. Čím skôr odblokujete tým skôr nájdete cestu. Optimisticky naladený dokážete zázraky.  Budete môcť napredovať a pracovne sa bude dariť. Energiu sústreďte na získavanie majetku a financií, ak budete rozhodnejší tak neoľutujete. Máte v sebe dar plánovania a tento rok je pre vás príhodný sa pustiť do realizácie vašich tajných želaní.
Svetlo do vzťahu privediete úprimným pohľadom do očí svojho partnera. Buďte stabilitou pre svoju polovičku. Láska a partnerské vzťahy môžu sa uberať pozitívnym smerom ak budete kreatívnejší pri prejavoch svojich citov. Buďte romantický a pripravte svojim blízkym naladenie sa na vlnách romantiky. Tí ktorí ešte len hľadajú svoje druhé ja nadviažete kontakt cez komunikačné zdroje a čim viacej budete aktívnejší tým bude sa váš vzťah uberať nádhernou cestou lásky a v jesenných mesiacoch už tu budú úvahy založiť spoločnú domácnosť. Zdravie hlavne po duševnej stránke bude v tomto roku pre vás to čo by ste si mali dať do súladu. Spríjemnite si život radovánkami s priateľmi pozitívnejšie sa naladia vaše myšlienky a to bude prvý krok k nastoleniu duševnej rovnováhy. Umenie, ktoré dokážete oceniť, môže byť ďalším mostíkom ku vášmu duchovnému zdraviu.


img


späť