ZNAMENIA ZVEROKRUHU - BLÍŽENEC

 

Planéta Merkúr planéta komunikácie a mentálnej aktivity. Je veľmi inteligentné znamenie zverokruhu. Majú rýchle myslenie a sú veľmi zvedaví.  Ale málo sebadisciplíny, keď si ju vybudujú tak potom im nič nestojí v ceste, aby dosiahli čokoľvek. Dokážu sa venovať súčasne viacerým činnostiam. Radšej pracujú intelektuálnym spôsobom.

 

Legenda o Blížencoch

Legenda hovorí o dvoch nevlastných bratoch Kastor a Pollux. Pollux ako Diov syn bol nesmrteľný a vynikal v zápasení, naopak Kastor bol smrteľný, ale dokázal skrotiť aj najdivšie kone. Obaja patrili medzi najslávnejších dórskych hrdinov. Keď Kastor prišiel o život pri bitke, Pollux pomstil smrť svojho brata a bojoval o svoj život. Pollux s pomocou Zeusa tento boj vyhral, no preklial svoju nesmrteľnosť, lebo chcel zomrieť spolu s bratom. Zeus, dojatý Polluxovou láskou, mu ponúkol dve možnosti: buď ostane večne mladým uprostred bohov na Olympe, alebo bude žiť jeden deň s bratom v podzemnom kráľovstve Hádesa a jeden deň na Olympe uprostred bohov. Pollux si vybral druhú možnosť. Vzájomná spätosť Polluxa a Kastora sa stala symbolom bratskej lásky. Zeus premenil bratov na hviezdy a umiestnil ich na nebo do súhvezdia Blíženci.
imgimgimg


2023

 


V tomto roku častejšie si nájdite chviľku pre seba, pre oddych, pre meditáciu, pre modlitbu, premýšlanie. Usporiadajte si svoj myšlienkový svet. Nebojte sa zmien, opustite staré veci, dovolte prijímať nové do života. Nový cyklus, posunie vás do nových zmien. Všetko má v našom živote svoj čas, svoje smerovanie a svoj dôvod. Skúste zodvihnúť latku svojich požiadaviek vyššie, naučte sa zabojovať za lepšie podmienky, za lepšie nastavenie vaších priorít. Podarí sa vám v tomto roku dočiahnú na vyšie ciele, vyššie méty. Máte mnoho snov a túžob, choďte za ich naplňaním, viera pomôže ich uskutočniť. Do vzťahu prinášajte pokoj, ocení to váš partner srdca.

Vzdelávajte sa, otvorí sa príležitosť na lepšiu pracovnú pozíciu. Zdokonaľujte sa aj v učení cudzieho jazyka, učte sa ten , za ktorým vás povedie srdce, intuícia. Využijete ho v správnom čase. Sústredte sa na zharmonizovanie vzťahov, či už sú to vzťahy partnerské, pracovné a vzťahy aj v rodine. Nezabudnite ani na seba, vzťah samy k sebe. Pohlaďte svoju Dušu láskou a precítite svoje krídla.

Liečivý kameň Unakitimgimgimg


2022

 


Nudiť sa nebudete v tomto roku, je plný výziev, ktoré zlákajú vašu pozornosť. Nezabudnite potešiť seba a svojich srdcu blízkych. Vyskúšajte si občas vyhodiť s kopýtka aj to patrí k životu. Dôležité je precítiť harmóniu v rodinnom kruhu, domov je pre vás stabilita, domov je pre vás istota, domov je vôňa, ktorú cítite srdcom. Máte v sebe poznanie, ktoré je hlboko vo vás a v určitých intervaloch života vypláva na povrch, verte, že to poznanie môžete zúročiť a aj pomôcť ostatným. Mimoriadne dôležité pre vaše znamenie je pocit nezávislosti. Prvé mesiace roka, zažijete chaotický pocit nespokojnosti, čo najrýchlejšie ho spracujte a nahraďte pokojným stavom mysle. Odvaha a vnútorná sila je hnacím motorom hlavne v jarných dňoch. Odlišnosť názorov nenechajte zájsť do hádavých situácií. Ste spravodliví. V lete rozbehnete mnoho plánov, ktoré sa vydaria. Súdržnosť rodiny poteší vašu dušu. Jeseň prinesie kolotoč spoločenských podujatí. Intuícia práve v tomto čase za funguje na výbornú a chytíte osud pevne do svojich rúk.

Mnohé stresujúce okolnosti rozladia váš hormonálny systém, hľadajte pokojné miesta na relax upokojíte myseľ. Boh stvoril stromy, kvety, oblaky a hviezdy nalaďte sa na ich úžasnú vibráciu. Upokojí sa postupne aj hormonálne rozkývanie. Pokúste sa cvičiť cviky na posilnenie svalov spojených s chrbticou.

Liečivý kameň pre tento rok Unakit, Perly, Sugilit, Serpentín


imgimgimg


2021

 


Ste po celý čas v procese zmien, ktoré sú požehnaním pre vás, transformačný proces prerodu vám dá pestrofarebné krídla. Dostanete dar, ktorý vás poteší. Spriatelíte sa so silnou a autoritatívnou osobnosťou, pomôže vám v budúcnosti. V láske počúvajte svoju intuíciu privedie vás k správnemu partnerovi. Romantické okamihy zažijete často v tomto roku. Neplánované tehotenstvo poteší rodinu. Prehlbujte susedské vzťahy. Čakajú vás viaceré cesty s rodinou. Dobrodružnejšie túžby sa vo vás prebudia. Pracovné veci riešte obozretnejšie, lebo natrafíte aj na ľudí s nekorektným správaním. Nové plány vás nadchnú a s odvahou sa pustite do ich realizácie. Sebadisciplína je pre vás výzvou, popracujete na nej. Finančná oblasť má slnečnú energiu. Čaka vás mnoho zmien. Domov je vôňa lásky, vnášajte spolupatričnosť do rodiny.


Venujte pozornosť svojmu zdraviu skôr, hlavne sa snažte naučiť odbúravať stres. Chráňte sa aj od žiaričov, ktoré vyžarujú elektromagnetický smog. Svoju pozornosť v tomto roku aj pohybový aparát si zaslúži. Masáže a plávanie uvoľnia aj pohybový aparát aj zmiernia stres.
Liečivý kameň pre tento rok Chryzopras a Ónyx

Afirmácia: Pokojná je moja myseľ, naplnená láskou a svetlom múdrosti.


imgimgimg


2020

 


Život je dar, ktorý vám Boh dal, spôsob, ako ho prežívate, je váš dar pre Boha. Mnohé situácie v prvých mesiacoch roka ako by sa dokola krútili, až zoberiete osud pevne do svojich rúk a nenecháte sa strhnúť prúdom svojho okolia nájdete v sebe studnicu poznania. Veci pohnete dopredu, pre mnohých sa stanete vzorom. Sťažené obdobie môže priniesť apríl a májové dni. Nezaujímajte sa o množstvo, ale o kvalitu svojich priateľov, lebo práve v tomto čase sa ukáže. Nedovoľ malej hádke zraniť veľké priateľstvo. Kreatívnejšie využívajte čas. Návrat na miesta z minulosti v letnom období upokojí a nastaví optimistické myšlienky. Krásne chvíle plné lásky a precítenie hlbšie milujúcu atmosféru v domove. Zahraničie viac otvorí dvere pre vás v augustovom čase. Venujte sa takým aktivitám, ktoré vo vás vytvoria rešpekt voči  seba samému. Nezabúdajte rešpektovať ostatných a ich odlišnosť názorov. Partnerské vzťahy ustabilizujete. Súdržnosť rodiny prinesie december.


Občas strávte chvíľku v tichosti a v samote, blahodarným spôsobom preliečite svoju duševnú rovnováhu. Varte a pite občas čajík z Prasličky, pomáha doširoka pre ozdravovanie organizmu. Občas si dajte Aróniu čiernoplodú. Vyskúšajte aj z Púpavy lekárskej čaj, jej liečivé účinky sú známe už po celé storočia.


Afirmácia: Vytváram si taký život, ktorý mi prináša veľa darov.


imgimgimg


2019

 


Prežívajte viacej malé chvíle a vychutnávajte si to čo vám život ponúka, ak to už tak robíte, robíte dobre. Tento rok pre vás pripravuje kopu nečakaných prekvapení. Hlavne prvý pol rok, Nenechajte sa vtiahnuť do stresových situácií, ťahali by ste za kratší koniec. Častejšie si zapáľte ohník, alebo sviečku, očisti a upokojí myseľ. V lete sa zdaria nové projekty, ktorých je neúrekom. Pocit spokojnosti zažijete v kruhu rodiny. Dovolenka spojená s nádhernou prírodou vo vás prebudí pochopenie, že ešte viac treba podnikať kroky pre ochranu stromov, riek. Váš vnútorný zápas v partnerskej oblasti potrebujete premeniť na pokoj . Nehľadajte chyby, hľadajte nápravy. Láska krúži okolo vás, len sa správne naladiť a kráčať so svojou spriaznenou dušou ruka v ruke. Páry, ktoré túžia po bábätku sa potešia, pobyty častejšie pri vodných zdrojoch tomu ešte viac pomôžu..Pracovné zaneprázdnenie potrvá po čas celého roka. Občas príde oáza pokoja o to viac si ju vychutnajte. Požehnanie aj na finančné výhry pre niektorých jedincov. Mnoho nových možnosti na vzdelávanie vás osloví do takej miery, že sa pustite cestou učenia.

V ľudskej bytosti prúdi energia živlov, dôležité, aby ste tento prúd udržiavali v zdravom pohybe. Chrbtica sa občas poďakuje za správne polohy. Pozor na prechladnutie od nôh na močové cesty .Občas Harmanček , občas Žihľava, popíjanie vlažného čajíka vám dobre poslúžia.

Afirmácia: Priťahujem do svojho života nádherných a milujúcich ľudí.imgimgimg


2018

 


Priateľstvá a nový zdroj peňazí je heslo pre tento rok. Človek má tri cesty ako múdro konať, najskôr premýšľaním, to je tá najušľachtilejšia, druhá napodobňovaním, to je tá najľahšia, tretia skúsenosťou, to je tá najtvrdšia, ktorú si vyberiete vy? Nech vás vedie svetlo vašej duše. Radi sa učíte a tento rok sa otvoria viaceré kanály. Pamäť je denník, ktorý nosíte vždy so sebou. 


Uzatvorený postoj voči partnerovi, nie je tá správna cesta, ale ani impulzívna reakcia, odplašíte si toho , kto by vám dal srdce na dlani. Marcové slnko prinesie aj stretnutie so zaujímavými osobami. Správna komunikácia s opačným pohlavím prinesie radosť, len si dobre rozmyslite o čo požiadate, pretože sa môže stať, že to dostanete. Mnoho priaznivých dní na lásku prinesú október a december, prehreje vaše srdce láska. Láska spočíva v tom, že znášame chyby iných, nečudujeme sa vôbec ich slabostiam, poúčame sa aj z najmenších skutkov čností, ktoré ich vidíme konať. Vyliečte svoju minulosť.  Do rodín príde nové potomstvo.


Póly života sú nastavené na dobro aj zlo, biele aj čierne, sladké a slané, je na každom ako si ich zosúladí. Poznávanie samého seba, svojich schopností isť za vytúženou métou. Muži úzkostlivejším spôsobom si plánujte pracovné aktivity. Pozor na kolegov, pozor na konkurenciu. Visia viaceré cesty spojene s prácou a s úradnými vecami. Pracujte tak , aby vás práca nikdy neprestala baviť. Apríl, máj, september, október, november a december prináša lepšie zdroje na financie. Jún, august vyššie výdavky.


Stratu energie občas spôsobí stretnutie s inými ľuďmi, viac sa vyberte do prírody, doplní energiu. Posilnenie kosti, kĺbov predíde problémov do budúcna. Vyskúšajte stravu , ktorá je bohatá na mineráli. Posilnenie aj párových orgánov hneď na začiatku roku treba. Hlavne zosúlaďte svoje vnútro na pokojné nastavenie. Pokúste sa do pitného režimu si zaradiť Čakanku, pomáha proti trudnomyseľnosti a melanchólii, podporuje celkovú výmenu látok, stimuluje funkcie pečene, žlčníka a sleziny, reguluje trávenie.  Noste liečivý kameň Turmalín.imgimgimg


2017

 


Máte pred sebou rok, čo vytvorí viacej dôvodov na dilemy, objavia sa viaceré cesty, no niektoré môžu priniesť aj straty a práve ak vycítite nástrahy, rozhodnutiami môžete nájsť schodné varianty.

Srdce sa bude otvárať viacej láske , mnohí stretnú srdcových partnerov. Zakladanie rodiny, je túžba, ktorá je hlboko vo vašom vnútri zakódovaná, vyšlete signály pre svojho srdcového súputnika. Do vzťahu dávajte veľa lásky a pozornosti, nech je pre vás aktuálne príslovie, sladšie je dať ako brať. Viacej spoločenských aktivít podnieti aj umeleckú tvorbu, nenechajte sa odradiť, máte v sebe talent. Láska a radosť , s ktorou dokážete tvoriť ukáže cestu aj iným ľuďom. Buďte benevolentný k odlišným názorom iných ľudí, len pokoj a mier v duši nájde diplomatickú súhru pri rozporuplných debatách. Uvedomenie si, ak sa človek mení v súčasnosti, mení sa na energetickej úrovni aj jeho minulosť a zároveň aj jeho budúcnosť.

Financie budú aj o šťastí, lákajte svoje šťastie, práve pomáhanie ľudom okolo seba, je siatím múdreho semena, neskôr príde odmena v nečakaných súvislostiach. Pracovné príležitosti sú viaceré, na vašich rozhodnutiach bude záležať.
Vodné procedúry ulahodia vašim zmyslom. Vyhľadávajte ich častejšie. Zdravie v tomto roku bude odvodené od vašej starostlivosti o celkovú kondíciu. Nepodľahnite panike ak aj niečo začne omínať, správnym postojom a rýchlym zásahom, to vyliečite. Liečivú moc kamienkov vyskúšajte.
Vôňa ostružiny vás ochráni na tento rok.imgimgimg


2016

 

Učíme sa celý život, práve máte pred sebou rok, ktorý bude stavať školské úlohy, učenie na každodennom kroku bude pre vás výzvou, ale aj naplnením. Veľa vecí v tomto roku máte vo svojich rukách, rozhodujte sa srdcom a počúvajte intuíciu. V láske a partnerstve máte na tento rok otvorené brány, aby ste zažili lásku na plno. Hlavne druhá polovica roka je pre vás o prežívaní intenzívnejších láskou naplnených chvíľ. Vy ste už dávno pochopili, že bolesť, ktorú človek občas zažije a cíti dnes, bude silou, ktorú pocíti človek v budúcnosti.  Odpustenie je ďalšou devízou do budúcnosti, berte všetky príkoria, ako skúšku, nájsť v sebe veľa sily na odpúšťanie.

Rodina je miestom lásky a života, Nezaháľajte a hneď na začiatku roka sa treba aktívnejšie pustiť do pracovného nasadenia. Bojové energie môžete pocítiť na pracovisku, udržte na uzde svoje komentáre, kolektívne rozbroje bude lepšie nezapájať sa do nich. Ženy buďte šporovlivejšie, koniec roka bude bohatší. Kariérne, otvoria sa nové dvere, je na vás, či prejdete nimi. Usilovne pracujte a úspechy sa dostavia. Vedci, ktorí sú vo vašom znamení zverokruhu objavia nové objavy, prinesú dôležité poznatky pre spoločnosť. 

Kto ma zdravotné problémy, tento rok sa vytvoria možnosti ozdravieť. Viera v správne rozhodnutia v každodenných krokoch odzrkadľuje stav vášho bytia. Obzvlášť pozor na ramená , ruky. Ruka dáva lásku, hladí s nehou inú bytosť, častejšie to robte, posilnite si energie v týchto partiách tela. Pite čajík z mäty a doprajte si dobrý relax.
Obklopte sa vôňou levandule.


imgimgimg


2015

 

Ak nás ovláda obava a strach, je to nie dobré, lebo prináša len tú negatívnu stránku pohľadu. Obetovať niečo pre dobrú vec sa bude očakávať vo viacerých záležitostiach. Nové začiatky sa črtajú pre tých čo hľadajú prácu, ale budú potrebovať pomoc od niekoho, kto bude ochotný podať pomocnú ruku. Pustite peniaze, aby sa mohli vrátiť. Nehnuteľnosť, ktorú riešite, sa podarí, veci vykryštalizovať vo váš prospech. Cestovanie vás čaká viacej v tomto roku, ako ste zvyknutí.

Intuícia vás nesklame v láske, presne tak ako to cítite tak to aj je. Spoločné plány s vašou polovičkou sa naplnia a mnoho radosti spolu môžete zažiť. Kto hľadá lásku, príde práve vtedy keď ju nebudete čakať. Pozor na žiarlivosť. Finančná oblasť si bude vyžadovať silu a odvahu,  niekedy aj nekompromisné riešenia budú potrebné. Investície do najbližších , môžu zakývať vašou peňaženkou. Spoločenské podujatia, tiež otvoria možnosť prevetrať financie.
Polepšenie zdravia pre tých čo sa budú snažiť v tomto roku robiť kroky, aby si našli rovnováhu a vyvarujú sa stresom .

Každodenný život prináša každodenné radosti, hlbšie si ich vychutnajte a potom každodenné starosti berte ako nevyhnutnosť pólov života.


imgimgimg


2014

 

Ste pánmi svojho osudu, máte vo svojich rukách rozhodnutia, preto sa hneď na začiatku roka múdro rozhodujte, lebo za každým rozhodnutím si vytvárate okolnosti vo váš prospech. Právne veci a úradné obozretnejšie riešte. Pracovné tempo bude raz rýchlejšie a raz pôjde pomaly. Nové pracovné príležitosti sa otvoria počas roka viacej krát, budete milo prekvapený.
Láska hory prenáša, aj vy keď ste zaľúbený dokážete zázraky, tento rok si pre vás pripravil viac príležitostí na chvíle lásky, len vy si otvorte srdce a rozdávajte vrelšie objatia, aby ich zacítila milovaná osoba. Deti, sú vašou starosťou, ale po čas roka prídu chvíle mnohých radostí. Pre tých, ktorí túžia po potomstve, tak sa môžu dočkať. Vo financiách impulzívne rozhodnutia, môžete veľmi dlho ľutovať, tu je potrebná pokojná myseľ.
Zdravie je odvodené od mnohých faktorov,  jeden faktor je spojený z medziľudskými vzťahmi, pre vás je na čase si dať aj rekapituláciu svojich pocitov v súvislosti s vypovedanými a s nevypovedanými slovami.
Na niektoré situácie sa bude hodiť asi, že v núdzi poznáš priateľa, tak aj vám sa otestujú tento rok vaši priatelia, či sú skutočný, alebo len takzvaní.


imgimgimg


2013

 

Mnohé nápady sú už vo vašich myšlienkach, vyhľadáte nové napredovania v práci. Mnoho rozhodnutí vás čaká,  február prinesie nové dobré príležitosti na prácu. Májoví mesiac bude o emóciách, o láske, rodine a partnerstve. Júlové stretnutia s priateľmi vo vás navodia nový optimizmus a leto bude pre vás, krásnym časom. Jeseň prinesie obavy a komplikovanejšiu situáciu, na ktorej bude potrebné popracovať. Občas prídu pocity vyčerpania, vtedy si dajte oddych a relax, ale prídu aj obdobia, kde budete nabitý veľkými tvorivými energiami múdro ich využite. Viacej dbajte na bezpečnosť. Partnerské vzťahy budú mať zelenú vo februári, apríli, júli, októbri. Romantika má tisíc podôb, buďte kreatívny a dostane sa vám to čo vyšlete. Radujte sa s toho čo máte, radosť pritiahne viacej radosti.


imgimgimg


2012

 

Niektorí, z vás budú tvoriť nádherné veci, niektorí sa nebudú chcieť pridať, len budú z diaľky pozorovať a budú nad vecami viacej filozofovať. Je na vás ku ktorej energii sa pridáte. Oslovia vás nové možnosti a podaria zainteresovať vás do nových projektov. Ak sa do nich vložíte celý, úspešné ich dokážete zrealizovať. Ocenenie spoločnosťou sa vám dostane. Čaka na vás aj obdobie kde bude potrebné vynájsť sa a práve schopnosť dobre používať svoje komunikačne schopnosti môže urýchliť a po riešiť záležitosti. Vzdelávanie po celý rok , či už samovzdelávacie možnosti, alebo kurz. Dokážete si poradiť v tomto roku v rôznych ošemetných situáciách, ale snažte sa vidieť širšie súvislosti. Priatelia budú potrebovať pomoc. Pre niektoré osoby budete pôsobiť ako neprístupná osobnosť, ale každý kto má cestu prejsť s niekým, tak si ju nájde. Práve v láske budú situácie raz hore a raz dole, preto s väčšou citlivosťou vyberajte slová k svojím polovičkám. Ženy budú viacej v tomto znamení v tomto roku výbojnejšie ako po iné roky.

Zdravíčko si podchyťte hneď na začiatku roku a budete môcť po čas celého roku ísť na plno. Skúste meditačné, relaxačné cvičenia. Čím častejšie budete v kontakte s prírodou, zistíte aké mocné dary má. Vaše myšlienky a cnosti nech sa podobajú kráse kvetín.


imgimgimg


2011

 

Doprajte si na začiatku roku viacej odpočinku, alebo si dajte dovolenku, ktorá pomôže načerpať nové sily. Niektoré veci nepôjdu tak ako by ste potrebovali , budú zastavené a až neskôr sa nájde alternatíva ako pohnúť záležitosti v pred. Impulzy vo vašom vnútri budú rýchle a našepkajú ako nájsť možnosť hľadať nove zdroje financií. Treba prerásť svoje hranice a rozšíriť svoj potenciál, lebo niektoré príležitosti sa už nemusia zopakovať. Rady tých vyšších sfér budú k dispozícií, len ich treba viacej vnímať. Prídu viaceré pracovné a finančné možnosti, ale treba si všímať a rozdeliť zrno od pliev, lebo niektoré budú skôr pre vás zbytočnou stratou času. Cestou životom tohto roku sa dostanete k novým lekciám, možno vaša zvedavosť pri  niektorých okolnostiach vám dá po nose, ale ak správne pochopíte čo ste pokazili tak budete môcť v budúcnosti isť bezchybnejšie životom. Nepodľahnite pocitom beznádeje, ale vydolujte v nepriaznivej situácii príležitosť sa usmiať sám na sebe, veď úsmev a dobrá nálada pomôže zvíťaziť nad nepriazňou osudu. Nebojujte so svojou partnerkou, partnerom, nesnažte sa s nimi manipulovať, ale sa dotknite jemne jeho ruky, pohladenie navodí medzi vami atmosféru zmierenia. Nejde o to kto s koho ale o to nájsť si cestu k srdcu svojho milovaného. Pokornejšie a s väčšou dôverou pristupujte k svojmu partnerovu, lebo bez dostatočnej dôvery nemôže byť pevný vzťah. Hľadajúci, láska v tomto roku môže prísť nečakane, otvorí si dvere do vášho srdca, ale ak nebudete dostatočne na lásku pripravený, môže sa vám to vypomstiť. Predíďte prechladnutiu správnym ošatením. Posilnite si krvotvorbu, orgány, ktoré sa podieľajú na jej tvorbe môžu v tomto roku potrebovať väčšiu údržbu upravte životosprávu, aby údržba nebola náročná. Nesprávne stravovacie návyky môžu sa ukázať v nesprávnom trávení a oslabenej funkcii žalúdku. Za tráviacim problémom, môže isť aj o čosi čo je v rovine psychickej nestrávené. Slnečné dni precíťte a nastavte sa na pokoj, hlavne vnútornú rovnováhu vnútorného ,, Ja


img


späť